Přeskočit na obsah
Na webu používáme cookies pro měření návštěvnosti. Více informací

Lokalita

Mapa obce

Obec Kamenice je vsazena do velice atraktivního prostředí přírodních parků Hornopožárecký les a Velkopopovicko.

Obec Kamenice nabízí veškerou občanskou vybavenost: základní a mateřskou školu, nákupní centrum, zdravotnické středisko, lékárnu, poštu, kulturní dům, restaurace, golfové hřiště (Golf Štiřín)... Působí zde také několik zavedených sportovních oddílů. Vlastní obec Kamenice má přibližně 4 400 obyvatel a nachází se ve velice dobré dopravní dostupnosti hlavního města Prahy. Doprava přímým autobusem na stanici metra Budějovická trvá 35 min, automobilem 25 minut. Na Pražský okruh dojedete za 12 min.

Schéma pozemku

Viladomy jsou situovány přibližně 200 metrů od centra obce s obchody, restaurací, obecním úřadem i kulturním vyžitím. Pozemek evokuje atmosféru parku. Každý byt bude mít přístup na uzavřenou společnou zahradu. Přízemní byty budou mít vlastní předzahrádky. Pro rezidenty bude pozemek přístupný bezpečnou cestou pro pěší přímo z náměstí, automobilem pak z jižní strany z ulice Ringhofferovy. Součástí areálu jsou krytá parkovací stání. Vstup a vjezd na pozemek bude umožněn pouze rezidentům.

Fotky z okolí

Obec Kamenice je vsazena do velice atraktivního prostředí přírodních parků Hornopožárecký les a Velkopopovicko. Známá je také jako jedno z center mikroregionu Ladův kraj. Stěžejní osobností kamenické historie byl baron František Ringhoffer, významný průmyslník 19. století, který měl dominantní vliv na utváření kultury a krajiny obce Kamenice a jejího okolí. Nejznámější památky z tohoto období jsou zámek Štiřín, zámek Kamenice, rodinná hrobka...